Zadaniem pracowni było zaprojektowanie siedziby inwestora. Działka jednak pozwalała na większy budynek. Jest zlokalizowana przy głównej ulicy podwarszawskich Łomianek, dlatego należało wykorzystać potencjał gruntu. Zaprojektowany został budynek, który oprócz siedziby inwestora mieści także funkcje biur do wynajęcia, restauracji i sal wielofunkcyjnych.

Podczas projektowania bryły było kilka pomysłów jak ją ukształtować. Jednak pomysł na to, aby frontowa część budynku w sposób dosłowny oddawała formę loga firmy inwestora był strzałem w dziesiątkę. Minimalistyczne bryły z prostym, ale znaczącym przesunięciem. Oprócz tego, że projektanci mieli przyjemność z projektowania ciekawych kształtów były one do tego bardzo uzasadnione.

Od frontu znajduje się przeszklona bryła składająca się z trzech „pudełek” przesuniętych względem siebie, co nadaje jej dynamiczny charakter oraz oczywiście jest nawiązaniem do loga firmy inwestora. W tej części znajdować się będzie gastronomia, mniejsza sala wielofunkcyjna oraz biura na najwyższej kondygnacji.

 

Szklana bryła odcięta jest od tylnej części budynku ukształtowanej modułowo typowo dla budynków biurowych poprzez ciemną bryłę bez okien, na której zaprojektowano pnącą zieleń. Wprowadzenie roślinności na elewację miało również na celu zmiękczenie odbioru budynku i wprowadzenie dodatkowej roślinności na niewielkiej i wąskiej działce.

Warto wspomnieć, że podział na szlachetniejszą elewację od frontu i spokojniejszą w dalszej części został narzucony także przez względy ekonomiczne. W pierzei ul. Warszawskiej budynek wygląda bardzo okazale, jest reprezentacyjny dla inwestora i cieszy oko, dalsza część mniej widoczna została ukształtowana w sposób prostszy, aby także nie odwracać uwagi od frontowej części.

W szarej bryle ukształtowanej modułowo znajduje się główna strefa wejściowa do budynku, garaż, duża sala bankietowa z balkonem oraz biura inwestora.