PROJEKT: 2019
REALIZACJA: 2020
POWIERZCHNIA: 330m2

Dom położony jest w nowopowstającym osiedlu domów jednorodzinnych. Inwestorom zależało między innymi  na wygodzie użytkowania domu, optymalnym doświetleniu pomieszczeń oraz przede wszystkim na poczuciu otwartej przestrzeni wewnątrz. Architektoniczna interpretacja tych potrzeb miała być wyrażona poprzez czystą i czytelną formę budynku opartą o minimalizm i śmiałość rozwiązań.

Działka projektowanego domu charakteryzowała się dość małą szerokością co w zestawieniu z wymaganiami inwestora stało się głównym zagadnieniem projektowym. W poziomie parteru znalazły się podstawowe funkcje gospodarcze z bardzo dużą jak na możliwości działki, otwartą strefą dzienną o powierzchni 80m2 z wyeksponowaną, maksymalnie przeszkloną klatką schodową. Salon i Jadalnia od tarasu i ogrodu oddzielone są jedynie przeszklonymi drzwiami przesuwnymi, które po otwarciu pozwalają na połączenie tych przestrzeni w jedną. Na poziom piętra składają się: sypialnia, pokoje dzieci, dwie łazienki oraz gabinet z nietypowym przeszkleniem od strony wjazdu. Linia okien piętra z racji lokalizacji od strony południowej została cofnięta w stosunku do płaszczyzny elewacji unikając ryzyka przegrzewania się pomieszczeń zyskując atrakcyjną przestrzenną loggię dystansując się tym samym od granicy z sąsiadem.

Forma domu wynika z rzeźbiarskiego potraktowania rozwiązań bryłowych co w efekcie daje bardzo indywidualny wyraz budynku oraz definiuje jego własny charakter.