ROK PROJEKTU: 2023
LOKALIZACJA: Sękocin

Dom z Obróconym Sercem został zaprojektowany na pięknej leśnej działce w Sękocinie Lesie pod Warszawą. Ciekawy układ działki względem stron świata oraz nieprzekraczalna linia zabudowy 20m od drogi skłoniły do nietypowych rozwiązań w bryle budynku.

Bijące serce tego domu w którym wiele razy dziennie spotyka się rodzina, rozmawia, przygotowuje posiłki, planuje dzień przy porannej kawie znajduje się prawie na środku działki. Jest to centrum świata tworzonego przez dom. Przy dość dużej odległości od drogi tworzącej piękny ogród od strony południowo – wschodniej należało zapewnić kontakt wnętrza domu z przestrzenią przed nim.

Kuchnia z jadalnią czyli serce domu znalazło się pośrodku działki między dwiema częściami ogrodu południowo – wschodnią i południowo – zachodnią. Aby zapewnić centralnej bryle najlepsze widoki na obydwie z tych przestrzeni oraz spowodować aby nie patrzyła w kierunku prostopadłym do drogi serce domu zostało obrócone o 27 stopni. Przedłużeniem wnętrza kuchni jest zadaszony taras opleciony wokół drzewa i tworzący razem z kuchnią jedną obróconą bryłę

Oprócz bryły serca dom tworzą czytelnie wyodrębnione funkcjonalnie bryły. Przestrzeń między nimi to hol, salon oraz komunikacja. Między bryłami poprzez duże przeszklenia zostały stworzone obrazy z zieleni i nieoczywiste połączenia widokowe na końcu których projektanci zawsze starali się aby wyrastała zieleń.

Kolejne bryły domu to bryła techniczna z ukrytym garażem, kotłownią i pomieszczeniami pomocniczymi. Za salonem dochodzimy do bryły rekreacyjnej w której znajduje się domowe SPA oraz gabinet/pokój hobby. W tej części jest także możliwość stworzenia zacisznego tarasu z przydomowym jacuzzi. Piętro to część nocna a w niej czytelnie oddzielona strefa rodziców od strefy dzieci poprzez wysoki hol tworzący antresolę nad salonem.