LOKALIZACJA: NIECHORZE
PROJEKT: 2019
REALIZACJA: 2022

Domki zlokalizowane są w miejscowości Niechorze na Pomorzu Zachodnim niecałe 500m od brzegu Morza Bałtyckiego i 3km od Jeziora Liwia Łuża.

Na działce rekreacyjnej miało powstać siedem sześcioosobowych domków całorocznych pod wynajem i staw kąpielowy. Jednym z ważniejszych aspektów w procesie projektowym stało się, aby zapewnić przyszłym gościom możliwie największą prywatność, otwarcie na ogród i mało inwazyjną lokalizację miejsc postojowych.

W ten sposób powstały domki o powierzchni zabudowy niewiele większej niż 35mkw w bardzo atrakcyjnej bryle „nowoczesnej stodoły” z przeszkloną ścianą szczytową. Domki są tak usytuowane na działce, aby przed każdą ścianą szczytową była wolna przestrzeń ogrodu. Boczne i tylne ściany są bardziej surowe. Kilka okien, które musiały powstać by doświetlić pomieszczenia są tak usytuowane względem siebie, żeby nie „zaglądały” do sąsiadów. Na parterze znajduje się łazienka, salon i aneks kuchenny; na piętrze dwie sypialnie i wc. Przestrzeń wewnątrz jest kompaktowa.

Bryła domku jest czysta, dzięki temu nawet w gęstej zabudowie wygląda dobrze i nie przytłacza. Elewacja wykonana jest z desek drewnianych w układzie pionowym, dach o kącie nachylenia 45st kryty jest blachą na rąbek. Przed przeszkloną ścianą szczytową znajduje się niewielki taras.